دسته‌ها

استراتژی پوکر موثر
استراتژی‌های پیشرفته‌ی پوکردوره‌های آموزشی پوکر

۲۷ استراتژی پوکر موثر – قسمت اول

برای موفقیت در میز پوکر لازم است که استراتژی‌های درستی را پیش بگیرید تا ارزش منتظره (EV) خود را به حداکثر برسانید و به بیشترین سود برسید. در این سری مقالات ما در مدرسه پوکروای این مسائل را به شما آموزش می‌دهیم!

برای اینکه یک بازیکن برنده و موفق باشید، باید از استراتژی‌های زیادی آگاهی داشته و آن‌ها را در بازی خود اعمال کنید. این تاکتیک‌ها و استراتژی‌ها نه تنها شما را به یک بازیکن برنده تبدیل می‌کنند،‌ بلکه حتی ارزش منتظره و سود شما را به حداکثر می‌رسانند.

۲۷ استراتژی پوکر موثر

برخی از این تاکتیک‌ها ممکن است مختص بازیکنان مبتدی به نظر برسد. اما چندین مورد دیگر نیز برای یادگیری وجود خواهد داشت که حتی برای یک بازیکن باتجربه و کهنه‌کار نیز مفید واقع خواهد شد.

قبل از اینکه وارد جزییات شویم، باید بدانید که چه چیزی شما را به یک بازیکن «سخت» برای مقابله تبدیل خواهد کرد:

یک بازیکن سخت کسی است که حریف خود را در شرایط سخت قرار می‌دهد و با روش‌ها و استراتژی‌های مختلف و انواع الگوهای شرطبندی او را به چالش می‌کشد. آن‌ها با استفاده از تاکتیک‌ها به سود می‌رسند. بازیکنان دیگر از چنین افرادی می‌ترسند و از بازی با آن‌ها اجتناب می‌کنند.

بیایید شروع به بررسی استراتژی‌ها کنیم!

اشتباهات بازیکنان در پوکر

استراتژی پوکر برای افراد مبتدی

۱- فولد در پری-فلاپ:

ساده بگوییم، دلیل اصلی اینکه بازیکنان مبتدی خوب عمل نمی‌کنند این است که با دست‌های زیادی وارد بازی می‌شوند. معمولا «کیکر» برای این افراد مشکل ایجاد می‌کند (به طور مثال K2 دارند و در برابر KJ قرار می‌گیرند) و باعث می‌شود با احتمال برد بسیار کم پول خود را وارد بازی کنند یا حتی برخی اوقات کارت مرده (dead) داشته باشند (مثلا فلاش در برابر فلاش بالاتر). آن‌ها باید در پوزیشن‌های اولیه از طیف دست‌های تایت استفاده کنند و هرچه به دیلر پوزیشن نزدیک‌تر می‌شوند می‌تواند با دست‌های بیشتری وارد بازی شوند. صرفا به این دلیل که در یک ساعت اخیر هیچ دست خوبی دریافت نکرده‌اید با دست‌های متوسط و بی‌ارزش از هر پوزیشنی وارد بازی نشوید. صبور باشید و منتظر فرصت مناسب برای حمله به حریف و رسیدن به سود بمانید. برنده بودن نیاز به نظم و مدیریت دارد!

۲- ریز در پری-فلاپ:

عمل دیگری که بسیاری از بازیکنان مبتدی دائما در حال انجام آن هستند لیمپ (کال کردن بیگ-بلایند) در پری-فلاپ است. آن‌ها بجای ریز دادن برای وارد شدن به پات در بیشتر مواقع فقط بیگ-بلایند را کال می‌کنند. چند ایراد در این کار وجود دارد:

معمولا بازیکنان با دست‌های زیادی لیمپ می‌کنند و سعی می‌کنند فلاپ را با مبلغ کمی ببینند. این عمل بعد از فلاپ شما را در شرایط سختی قرار می‌دهد، چرا که از دست‌های بسیار زیادی استفاده می‌کنید. همچنین این عمل باعث می‌شود طیف دست‌های شما در ذهن حریف «محدود» به نظر برسد و باعث می‌شود که او به شکل آسان‌تری دست شما را بخواند.

همچنین بازیکنان دیگر می‌توانند از این خاصیت استفاده کنند و با ریز دادن شما را تحت فشار قرار دهند. کال کردن آن‌ها در شرایطی که نه پوزیشن دارید و نه در طیف دست‌ها برتری دارید بسیار مضر است و بازی را برایتان آزاردهنده خواهد ساخت.

با این عمل بازیکنان دیگر را ترغیب می‌کنید تا بتوانند فلاپ را با مبلغ کمی ببینند و بتوانند پات-آدز خوبی برای ورود به بازی داشته باشند. وقتی پات‌ها چند نفره باشند احتمال برد بین بازیکنان تقسیم می‌شود و مطمئنا نمی‌توانید به راحتی در برابر آن‌ها برنده باشید.

به بازیکنی که در بیگ-بلایند قرار دارد اجازه می‌دهید که با هر دستی بتواند با چک دادن فلاپ را ببیند.

بلوف زدن در ریور

۳- چک دادن با دست‌های قوی در برخی مواقع (با نیت چک-ریز):

بازی در برابر برخی افراد راحت است، چرا که آن‌ها با دست‌های قوی خود بت یا ریز می‌کنند و با دست‌های متوسط چک یا کال را انتخاب می‌کنند. این استراتژی پوکر آن‌ها باعث می‌شود بتوانید به راحتی دست این افراد را بخوانید. اینکه برخی مواقع با دست‌های قوی خود چک دهید، باعث می‌شود که بازیتان بالانس و متعادل شود. البته در نظر داشته باشید که در صورت بت کردن حریف حتما نیاز نیست که چک-کال کنید. گاهی اوقات می‌توانید از چک-ریز نیز استفاده کنید. ممکن است فول‌هاوس باشید و در فلاپ و ترن بت کرده باشید، حریف فلاش‌دراو بوده و در ریور فلاش می‌شود. اگر فکر می‌کند حریف با همه فلاش‌های خود بت می‌کند، می‌توانید با فول-هاوس خود او را چک-ریز کنید. این نوع بازی باعث می‌شود او با فلاش خود در شرایط سختی قرار بگیرد و به شما اجازه می‌دهد تا در صورت کال شدن پول بیشتری ببرید.

استراتژی پوکر آنلاین

۴- از نرم‌افزارهای HUD استفاده کنید:

نرم‌افزارهایی مثل PokerTracker4 یا HoldemManager2 می‌توانند آمار و آنالیز حریف را در طول بازی به خوبی به شما نشان دهند. به طور مثال مشاهده می‌کنید که یک بازیکن بیش از ۶۰٪ مواقع در برابر ری-ریز فولد می‌دهد، درنتیجه باید از مبالغ سبک‌تری برای ری-ریز استفاده کنید و یا از این خاصیت او برای برد بیشتر استفاده کنید. اگر مشاهده کردید که حریف به وفور پس از چک دادن روی فلاپ در ترن یا ریور بت می‌کند (به این کار probe-bet گفته می‌شود)،‌ با برخی دست‌های قوی روی فلاپ چک دهید و در ترن یا ریور به راحتی او را کال کنید. همیشه به نحوه بازی حریف و آمار و ارقام او دقت کنید و هر از چندگاهی بازبینی‌های لازم را انجام دهید.

۵- همیشه پس از “X” ثانیه بازی کنید:

برای اینکه حریف نتواند نسبت به بازی شما برداشتی داشته باشد، هیچوقت به سرعت روی دکمه‌ها کلیک نکنید و همیشه پس از گذشت ثانیه‌های مشخص تصمیم خود را بگیرید، به طور مثال ۱۰ ثانیه. فرض کنید هرگاه دست قوی دارید به سرعت بت می‌کنید و ریز می‌دهید، اما وقتی دستتان متوسط یا ضعیف است ۱۰ یا ۱۵ ثانیه در مورد آن فکر می‌کنید، حریف به راحتی می‌تواند از این موارد استفاده کند.

استراتژی پوکر آنلاین

استراتژی پوکر لایو

۶- به دنبال پوکرفیس بگردید:

در پوکر لایو اگر به دنبال نکات ظاهری بگردید، اطلاعات زیادی از آن‌ها بدست خواهید آورد. به طور مثال سعی کنید ویدئوهای آموزش دنیل نگرانو را در مورد نشانه‌های ظاهری بازیکنان یا “tells” را قبل از بازی خود ببینید. در هنگام بازی متوجه خواهید شد که لیست بلندی از این نکات در برابرتان قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در نهایت می‌توانید با استفاده از این جزییات به بهترین نحو تصمیم‌گیری می‌کنید و به سود خوبی خواهید رسید.

۷- حوستان به بازی باشد:

بازی کردن ۲۵ دست در ساعت می‌تواند بسیار خسته‌کننده و حوصله‌سربر باشد، مخصوصا اگر از پوکر آنلاین وارد پوکر لایو شده باشید. اما دقت کنید که هرگز نباید حواستان پرت موبایل یا تلویزیون شود. همیشه باید بتوانید از اطلاعاتی که در بازی جریان دارد استفاده کنید.

۸- بیش از حد بلوف نزنید:

به عنوان یک قانون کلی در پوکر لایو، مخصوصا در میزهای ۱۰k/20k یا ۲۵k/50k  بازی شما باید بیشتر بر اساس قدرت دست باشد تا بلوف. بیشتر افراد در چنین میزهایی به راحتی شما را کال می‌کنند و متوجه میزان بلوف زدن شما می‌شوند.


قسمت دوم و سوم به زودی اضافه خواهد شد.

2 دیدگاه

  • لطف کنید در مورد استفاده ناجوانمردانه بعضی سایتها از ربات و دادن برنامه به انها و نحوه بازی با اینگونه رباتها نیز مطلب بنویسسید…………..بارها شده کلیه قواِید بازی رعایت میشه ولی به رباتهای برنامه داده شده میبازیم….به قولی نحوه انتی ربات چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

    • در مورد ربات‌ها در پست‌های دیگه توضیح دادیم، همچنین دقت کنید که اگه کلیه قواعد بازی رو رعایت کنید (مدیریت بانکرول، تئوری بازی بهینه یا همون GTO و …) احتمالش خیلی کمه که به ربات ببازید، یعنی عملا باید چندین بار پشت هم بدبیت بیارید.
      چیزی هم به نام آنتی‌ربات نداریم، ربات‌های جدید برنامه‌ریزی بسیار پیچیده‌ای دارند و نمیشه فرق زیادی رو بین اون‌ها و یک بازیکن در پوکر آنلاین تشخیص داد. چرا که حتی زمان پاسخگویی ربات نیز رندوم هست و به طور مثال یک بار سر ۲ ثانیه بازی می‌کنه و دفعه بعدی در ثانیه ۸ام، گاهی اوقات با دستی مثل AK ریز میدن و گاهی اوقات جاست-کال می‌کنند. این شمایید که باید بازی درست رو انجام بدید و چه حریفتون انسان باشه چه ربات نباید فرقی واستون کنه. تنها فرق بین این دو اینه که شما توی ربات عصبی شدن رو حس نمی‌کنید و بلوف‌های غیرمعقول زده نمیشه (احساسات رو نمیشه به اونا تزریق کرد که البته بعید هم نیست این کار هم توی سال‌های آینده انجام بشه).
      با آرزوی موفقیت.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید