دسته‌ها

استراتژی پوکر پراب-بت
استراتژی‌های کلی پوکرشرح یک دست

اُور-بت در بازی‌های دیپ-استک پوکر

این مقاله پوکر توسط ناتان ویلیامز که با نام مستعار “BlackRain79” در سایت‌های آنلاین به بازی می‌پردازد نوشته شده است، او توانسته یکی از بهترین برندگان میزهای سبک باشد. در این مقاله به بررسی اُور-بت یا ریز سنگین‌تر از پات در شرایطی که دیپ-استک هستیم می‌پردازیم.

بازی در شرایط دیپ استک به معنی بازی با ۲۰۰BB یا ۳۰۰BB و بیشتر روی میز است، در این حالت به معنای واقعی پوکر بازی می‌شود و از شرایطی که بازیکن ۵۰BB یا ۱۰۰BB استک دارد بسیار بهتر است. همچنین در این شرایط می‌توانید بلوف‌های بسیار خارق‌العاده‌ای به بازیکنان دیگر بزنید.

اما چیزی که به ندرت در مورد آن صحبت می‌شود استراتژی اُور-بت در شرایط دیپ-استک است. به شخصه این استراتژی یکی از بهترین ابزارهای من روی میزهای سبک بوده است.

اُور-بت در شرایط دیپ-استک در پوکر

اُور-بت در شرایط دیپ-استک در پوکر

میز $۰٫۰۱/$۰٫۰۲ نولیمیت هولدم

پری-فلاپ:

  • حریف ۱ –$۹٫۲۱ (HJ):  ریز $۰٫۰۶
  • حریف ۲ –$۲ (BU): کال
  • شما –$۱۹٫۷۷ (SB): کال با JJ

فلاپ – $۰٫۲۰: A♣۹♠J

  • شما (SB): ریز $۰٫۱۴
  • حریف ۱ (HJ): کال
  • حریف ۲ (BU): فولد

ترن – $۰٫۴۸: ۵

  • شما (SB): ریز $۰٫۶۲
  • حریف ۱ (HJ): کال

ریور $۱٫۷۲: ♣J

  • شما (SB): ریز $۴
  • حریف ۱ (HJ): کال

حریف AQ شو می‌کند و شما برنده $۹٫۷۲ پات می‌شوید.

ری-ریز در پوکر

تحلیل دست

در پری-فلاپ روی اسمال-بلایند هستیم، یک بازیکن لوز-پسیو آماتور در پوزیشن‌های میانی ۳BB ریز می‌دهد و شخص دیگری روی دیلر کال می‌کند. بازیکن آماتور تقریبا ۴۵۰BB دارد و ما کاور او هستیم، در نتیجه بازی در این شرایط بسیار دیپ یا عمیق محسوب می‌شود.

در شرایط نرمال در پری-فلاپ با دستی مثل J♠J ری-ریز منطقی‌ترین عملکرد تلقی می‌شود. دلایل آن نیز واضح هستند.

می‌توانیم دست را با قدرت شروع کنیم. پاکت جک چهارمین دست قوی هولدم محسوب می‌شود. همچنین آماری که نرم‌افزار آنالیز نشان داده این است که حریف۱ با ۱۲٪ دست‌هایش پری-فلاپ ریز می‌دهد. پاکت جک در این شرایط به طیف کارت‌های حریف برتری دارد پس ری-ریز بسیار منطقی تلقی می‌شود.

با این حال در این شرایط ما خارج از پوزیشن هستیم و استک نیز بسیار دیپ است. در مجموع فکر می‌کنم که در این صورت اگر پول بیشتری وارد پات کنیم حریف مجبور به کال کردن می‌شود و بعد از فلاپ شرایط بهتری خواهیم داشت.

این فاکتور نیز ری-ریز را منطقی می‌کند. بازیکنان آماتور اگر وارد پات‌های ری-ریز شده شوند سعی می‌کنند عملکرد بیشتری داشته باشند، همچنین علاقه‌مندی آن‌ها به درگیری و جنگیدن برای پات بسیار بیشتر می‌شود و علاوه بر آن امکان اشتباه کردن آن‌ها در برابر ما نیز به مراتب بالاتر می‌رود. در شرایطی که بازی دیپ-استک است ما دقیقا به اشتباه کردن حریف نیاز داریم!

در این دست ما روی فلاپ سِت شدیم. اصولا در حالتی که خارج از پوزیشن هستم چک-ریز کردن را ترجیح می‌دهم. این کار باعث در دام افتادن حریف می‌شود. با این حال بت کردن نیز اشکالی ندارد. به این دلیل که شانس این را می‌دهد که حریف ریز دهد، که در این صورت ما فرصت ری-ریز کردن را خواهیم داشت و می‌توانیم پول بسیار خوبی را با دست سکند-ناتس خود وارد پات کنیم.

اُور-بت در شرایط دیپ-استک در پوکر

مهم‌ترین نکته در شرایطی که به معنای واقعی دیپ-استک هستید این است که اگر می‌خواهید پات بسیار بزرگی برنده شوید باید شروع به ساختن آن کنید. در این شرایط اسلو-پلی اصلا کار معقولی نخواهد بود. همچنین نکته اصلی این است که اُور-بت کردن در برابر یک بازیکن آماتور به ما اجازه می‌دهد پول بیشتری ببریم.

بازیکنان آماتور تصمیم می‌گیرد کال کند و ریور ۵ آفسوت می‌خورد. دوباره می‌گوییم، در برابر یک بازیکن اگرسیو شما می‌توانید چک-ریز کنید. با این حال اُور-بت کردن در برابر چنین بازیکنی باز هم می‌تواند نتیجه دهد.

به یاد داشته باشید، ما در برابر یک بازیکن لوز-پسیو آماتور هستیم. این بازیکن طیف کارت‌های بسیار گسترده‌ای دارد که می‌تواند شامل آس نیز باشد. از آنجایی که حریف فولد دادن را دوست ندارد (مخصوصا وقتی تاپ-پیر باشد!)‌ می‌توانیم از این ضعف او استفاده کنیم.

ریور J آخر روی زمین قرار می‌گیرد و کاره می‌شویم! این کارت از سمتی برای ما خوب است و طرف دیگر بد. به این دلیل که حریف احتمال برد خود را بسیار کم می‌بیند و همچنین آدز سکند-ناتس بودن او نیز بسیار کم است. –

با این حال همانطور که گفتیم بازیکن آماتور اصلا علاقه‌ای به ریختن کارت خود ندارد، پس بهترین تصمیم این است که مبلغی دو برابر پات اُور-بت کنیم. با این روش می‌توایند بازیکنان کال-استیشن را در میزهای سبک نابود کنید. همانطور که نتیجه دست را دیدید توانستیم از نقاط ضعف حریف استفاده کنیم و به سود خوبی برسیم.

بیشتر بازیکنان متوسط پوکر در چنین شرایطی نمی‌توانند پاتی نزدیک به ۵۰۰BB برنده شوند. آن‌ها بسیار کمتر برنده می‌شوند، به این دلیل که از ریزهای استاندارد استفاده می‌کنند. آن‌ها نمی‌توانند ذهن خود را آزاد کنند و درگیر قوانین پایه هستند، استراتژی اُور-بت به ما اجازه داد که سود خوبی در برابر یک بازیکن لوز-اگرسیو داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید