دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس نهم

در این قسمت از آموزش کامل برد در پوکر آنلاین به بررسی روند فکری لازم برای به کار گرفتن بهترین استراتژی بعد از فلاپ می‌پردازیم، با مدرسه پوکروای همراه باشید!

بخش ۳ – استراتژی بعد از فلاپ

در این بخش جزئیات بیشتری وجود دارد، چرا که در بازی پس از فلاپ پیچیدگی‌های بیشتر و تصمیم‌گیری‌های سخت‌تری را تجربه خواهید کرد. لطفا حتما و حتما انرژی و زمان لازم را صرف این مسئله کنید و بی‌گدار به آب نزنید، نسبت به استراتژی‌های مطرح‌شده دقیق باشید و سعی کنید مسائلی را که به شما آموزش خواهیم داد به خوبی روی میزهای پوکر اجرا کنید.

آموزش برد در پوکر آنلاین – استراتژی‌های بعد از فلاپ

همه چیز با آنالیز کردن فلاپ شروع می‌شود! بت کردن روی فلاپ می‌تواند روند پیچیده‌ای داشته باشد. شرایط گوناگون بسیاری ممکن است برایتان رخ دهد و باید آماده باشید تا مطابق با هر شرایطی بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

همچنین دقت کنید که نه تنها ما، بلکه هیچکس قادر نیست منطق مطلقی نسبت به شرایطی که در آن هستید به شما بگوید و نهایتا کنترل و فرمان بازی به دست شما و اتفاقاتی که در لحظه می‌افتند بستگی دارد. با این حال با بیان مثال‌هایی به شما در تصمیم‌گیری بعد از فلاپ کمک خواهیم کرد.
هرچه مثال‌های بیشتری مطالعه کرده، دست‌های بیشتری را آنالیز کنید و روند فکری افراد را درک کنید تجربه شما بیشتر شده و به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل خواهید شد.

آنالیز کردن فلاپ

دراو در پوکر

تصمیم‌گیری شما همیشه با نگاه کردن به کارت‌های فلاپ آغاز می‌شود، در این هنگام باید بتوانید به خوبی درک کنید که کارت‌ها چگونه روی دست شما و حریف تاثیر گذاشته‌اند. روی فلاپ شما ۵ کارت از مجموع ۷ کارتی که شما را به دست نهایی می‌رسانند دیده‌اید.

با دقت ۳ کارت روی فلاپ را بررسی کنید، سوالاتی که باید از خود بپرسید به این شکل هستند:

۱- فلاپ چه تاثیری روی دست من گذاشته است؟

در درس قبلی در مورد این که روی فلاپ با هر نوع دستی چه هدفی خواهیم داشت صحبت کردیم، آیا فلاپ آن طور که می‌خواستیم خورده است؟

۲- آیا فلاپ به حریف ما کمکی کرده؟

ما باید سعی کنیم با استفاده از نحوه بازی و شرطبندی حریف، محدوده‌ای از دست‌های احتمالی را به او اختصاص دهیم. از خودتان بپرسید که فلاپ چه تاثیری روی دست حریف داشته و ممکن است چه دست‌هایی داشته باشد.

۳- چه دراوهایی روی فلاپ وجود دارند؟

نکته مهم دیگر این است که شما باید بتوانید به خوبی تشخیص دهید چه دراوهایی روی فلاپ به وجود آمده است و آن‌ها تا چه حد خطرناک هستند:

  • فلاش‌دراو – آیا احتمال فلاش شدن وجود دارد؟ به طور مثال اگر ۳ کارت همخال روی فلاپ باشند ممکن است یکی از بازیکنان هم‌اکنون فلاش باشد، اما اگر ۲ کارت هم‌خال وجود داشته باشد، اصطلاحا زمین فلاش‌دراو دارد و ممکن است در ترن یا ریور با خوردن یک کارت هم‌خال دیگر فلاش آن باز شود.
  • استریت دراو – آیا کارت‌های فلاپ آنقدری به هم نزدیک هستند که احتمال استریت یا استریت‌دراو بودن حریف وجود داشته باشد؟

هرگاه حس کردید که حریف دراو است (یعنی به کارت‌های خاصی برای کامل شدن دست خود نیاز دارد)، باید برای دیدن کارت‌های بعدی او را مجبور به پول دادن کنید، بدترین استراتژی این است که به او اجازه دهید به صورت رایگان کارت‌ها را ببیند. تنها هنگامی می‌توانید اجازه این کار را دهید که دستتان آنقدر قوی باشد که حتی با خوردن دراو حریف نیز برنده باشید و بتوانید با این کار پول بیشتری از او دریافت کنید.

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

۴- آیا فلاپ جفت (پِیر) دارد؟

روی فلاپ‌هایی که پیر دارد احتیاط کنید، به طور مثال روی فلاپ A-A-8 به راحتی افراد ممکن است تری-آف-کایند، فول‌هاوس و یا در مواقع نادری نیز کاره باشند.

البته در نظر داشته باشید که بازیکنان دیگر نیز نسبت به این فلاپ‌ها نگران هستند، درنتیجه در این شرایط اولین بازیکنی که بت می‌کند غالبا دیگران را مجبور به فولد دادن می‌کند و برنده پات خواهد شد، درنتیجه می‌توانید گاهی اوقات با انجام این کار سعی در گرفتن پات کنید، اما اگر ریز شدید و یا احساس کردید دست قویتری در برابر شما قرار دارد، باید بتوانید به راحتی دست خود را فولد کنید.

۵- آیا وضعیت خوبی دارید؟

با وجود تمام موارد بالا، شما باید پوزیشن بهتری نسبت به دیگران داشته باشید تا بتوانید بفهمید چه خبر است. آیا روی فلاپ نسبت به حریف‌های خود وضعیت بهتری دارید؟ آیا حریف دراو است و باید از دست خود در مقابل او محافظت کنید؟ گاهی اوقات شاید دست شما در مقایسه با حریف بسیار ضعیف باشد و در این شرایط بهترین کار جلوگیری از باخت بیشتر و تسلیم شدن می‌باشد.

اگر تصمیم گرفتید بازی را روی فلاپ ادامه دهید، حریف را مجبور کنید تا برای دیدن کارت‌های بعدی پول بدهد، هرگز اجازه ندهید که آن‌ها بتوانند کارتی را ببینند که باعث باخت شما شود!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید