دسته‌ها

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین
آموزش کامل برد در پوکر آنلاین

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس سیزدهم

در درس قبلی از سری آموزش کامل برد در پوکر آنلاین در مورد قدرت دست‌های مختلف مثل دوپیر و جفت و دراو صحبت کردیم، در ادامه با مدرسه پوکروای همراه باشید!

آموزش کامل برد در پوکر آنلاین – درس سیزدهم

ست شدن روی فلاپ

ست در پوکر (Set)

ست (set) یعنی ما یک پاکت‌پیر داریم (مثل ۸۸) و روی فلاپ سومین کارت ما (۸) می‌خورد و تری-آف-کایند می‌شویم. این دست به شدت قوی محسوب می‌شود چرا که قدرت آن بسیار مخفی است و حریف ما نیز معمولا نمی‌تواند مدرکی برای ست بودن ما پیدا کند و حتی ممکن است فکر کند در برابر یک دست ضعیفتر قرار دارد.

درنتیجه باز هم باید حداکثر پول ممکن را بدون ترس وارد بازی کرده و همچنین از دستمان در مقابل دراوهای احتمالی مراقبت کنیم.

  • اگر روی فلاپ استریت یا فلاش‌دراو وجود دارد – با حالت تهاجمی شرطبندی کنید و مطمئن شوید که حریف آدز مناسب برای کال کردن را نخواهد داشت و اگر چنین کاری را انجام دهند اشتباه کرده‌اند و در درازمدت ما از چنین اتفاقی سود خواهیم برد.
  • اگر به نظر می‌رسد حریف دست متوسطی دارد – ولیو-بت کرده و مبلغ را کمی سنگین کنید، امیدوار باشید که حریف تاپ‌پیر باشد و حس کند دست قویتری دارد و ریز دهد.
  • اگر حس می‌کنیم که به نظر نمی‌رسد حریف دست خاصی داشته باشد – در چنین شرایطی ما باید قدرت دست خود را مخفی نگه داریم، چک دهیم و امیدوار باشیم که حریف برای بلوف زدن تلاش کند، در این شرایط در صورت بت کردن پول زیادی عاید شما نخواهد شد. حتی اگر این کار باعث شود حریف یک کارت رایگان ببیند، باز هم مشکلی نخواهد بود و ما را شکست نمی‌دهد، بلکه فقط او را تشویق می‌کند تا پول بیشتری وارد پات کند.

تریپس روی فلاپ

تریپس در پوکر

تریپس هنگامی اتفاق می‌افتد که یک جفت کارت مشابه روی فلاپ قرار می‌گیرد و شما نیز کارت سوم را در دست خود دارید، به طور مثال A-6 دارید و فلاپ Q-6-6 می‌خورد. تنها تفاوت بین ست و تریپس این است که اگر تریپس باشید دست شما چندان مخفی به نظر نمی‌رسد و همه متوجه این موضوع خواهند بود که شما یا تریپس و یا حتی فول‌هاوس هستید.

در این حالت آن‌ها اشتیاق کمتری برای وارد کردن پول به پات خواهند داشت و درنتیجه باید مطمئن شویم کاری نمی‌کنیم که باعث ترس آن‌ها شود.

بسیاری از مواقع شاهد خواهید بود که بازیکنان سعی می‌کنند با استفاده از جفت روی زمین بلوف بزنند و در اغلب مواقع اسلوپلی شما باعث بلوف زدن مجدد حریف خواهد شد. راهکار دیگر این است که با یک بت کوچک طعمه‌ای ایجاد کنید و ببینید که آیا حریفی در دام آن می‌افتد یا خیر.

همچنین همواره به ظاهر فلاپ دقت کنید، اگر دراوی وجود دارد کاملا تهاجمی باشید و از دست خود مراقبت کنید.

نباید توقع داشته باشید که با تریپس پات سنگینی ببرید، چرا که دست شما برای همه واضح خواهد بود. با اینحال گاهی اوقات نیز ممکن است شانس بیاورید و در برابر یک بازیکن بد که تاپ‌پیر دارد قرار بگیرید.

استریت شدن در فلاپ

استریت در پوکر روی فلاپ

این دست بسیار قوی است، اما باز هم احتمال وجود استریت برای حریف باهوش ما بسیار واضح است.

عموما دو نوع استریت می‌تواند روی فلاپ به وجود بیاید:

  • استریت بالا – به طور مثال روی فلاپ ۶-۷-۸ شما T9 دارید.
  • استریت پایین – پایین‌ترین استریت ممکن، به طور مثال روی زمین ۶-۷-۸ شما ۵۴ دارید.

در حقیقت با چنین دست‌هایی بت کردن بهتر از اسلوپلی است:

  • استریت بالا – توصیه می‌کنیم که به جای اسلو-پلی کردن بت کنید، چرا که در ترن کارت‌های ترسناک زیادی ممکن است روی زمین قرار بگیرد (برای حریف) که ممکن است از شرطبندی بیشتر او جلوگیری کند، درنتیجه ما سعی می‌کنیم در همین مرحله پول را وارد پات کنیم. معمولا یک ولیو-بت به مبلغ ½ پات می‌تواند مناسب باشد، حتی اگر در برابر بازیکنان لوز هستید می‌توانید این مبلغ را کمی افزایش دهید.
  • استریت پایین – در اینجا نیز باید کاملا تهاجمی باشیم تا از دست خود مراقبت کنیم، همچنین ببینیم که آیا حریف استریت بالاتر است یا خیر، یعنی اگر ریز شوید به احتمال زیاد او استریت بالاتر است و حتی در صورت کال شدن ممکن است او در حال انجام اسلوپلی باشد. در این حالت یک شرطبندی پات-سایز می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

فلاش شدن در فلاپ

فلاش در پوکر

بعید به نظر می‌رسد که شما روی فلاپ فلاش باشید (۱ بار در هر ۱۱۹ بار این اتفاق می‌افتد)، در صورت بت کردن بیشتر به نظر می‌رسد که شما فلاش‌دراو هستید. وقتی که در فلاپ فلاش باز می‌شود با خوردن سه کارت همخال به ندرت می‌توانید عکس‌العملی از سمت بازیکنان دیگر دریافت کنید.

بهترین شانس ما برای برد پات سنگین این است که حریف فلاش پایین‌تری نسبت به ما داشته باشد.

  • فلاش‌ناتس/فلاش بالا – اسلوپلی کنید و امیدوار باشید حریف فلاش ‌پایینتر باشد.
  • فلاش پایین – کمی تهاجمی بازی کنید و از فلاش خود در مقابل فلاش‌دراوهای بالاتر مراقبت کنید. اگر حریف با حالت تهاجمی شما را ریز کرد بهتر است فلاش بالاتر را در نظر داشته باشید و لازم باشد دست خود را فولد دهید.

فول‌هاوس در فلاپ

یک فلاپ عالی برای شما! اما حریف ممکن است کاملا از دست شما آگاه باشید چرا که جفت روی زمین وجود دارد.

بهترین راه برای بازی با فول‌هاوس این است که یک شرطبندی کوچک تا متوسط انجام دهید و امیدوار باشید حریف روی فلاپ دستی داشته باشد که بخواهد با آن به بازی ادامه دهد.

در برابر بازیکنان تایتی که در برابر هر نوع بتی فولد می‌دهند، اسلوپلی کنید و امیدوار باشید تا برای بت کردن در ترن اغوا شود.

اگر دراو وجود دارد، باید سعی کنیم که پات-آدز مناسبی به دیگران ارائه دهیم، مطمئن شوید که بت شما به اندازه کافی کوچک هست که حریف بتواند آن را کال کند. اگر دراو حریف کامل شود ما توانایی این را خواهیم داشت که یک پات سنگین ببریم!

کاره روی فلاپ !

اولین نکته این است که زیاد خوشحال نشوید و روی این نکته تمرکز کنید که چگونه بیشترین پول را با دست غول‌آسای خود به دست آورید.

به صورت کلی بهترین کار این است که اسلوپلی کنید و امیدوار باشید که شخصی با دست ضعیفتر شرطبندی کند یا بلوف بزند. اگر کسی در برابر شما بت کرد، صرفا کال کنید و قدرت دست خود را فاش نسازید. بعد از خوردن ترن و ریور می‌توانید ریز دهید و مبلغ پات را کمی سنگینتر کنید.

 

چالش بانکرول پوکر مرحله ۵
بلایندها: $۰٫۰۲/$۰٫۰۴ ورودی: $۴ (۱۰۰bb)
بانکرول شروع: ۶۳$ هدف: ۲۰$ (buy-in x 5)
بانکرول پایان: ۸۳$ تعداد نشست‌های تخمین ‌زده شده: ۵
از این تمرین برای درک قدرت دست خود استفاده کنید و سعی کنید بیشترین پول ممکن را از پات‌هایی که در آن هستید به دست آورید. نکات دیگری که در مورد استراتژی فرا گرفتید را نیز فراموش نکنید و در میز پوکر از تمام دانش خود استفاده کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید